Szanowni Państwo,

 

Zapraszamy na bezpłatny webinar na żywo, na którym opowiemy o tym jak wygląda Dziennik VULCAN widziany oczami rodzica i ucznia. Podpowiemy, jak aktywować konto, połączyć je z aplikacją mobilną Dzienniczek VULCAN oraz zaprezentujemy inne możliwości systemu, jak np. usprawiedliwienie nieobecności dziecka.

Na spotkaniu na czacie będą obecni eksperci firmy VULCAN, którzy na bieżąco będą odpowiadać na Państwa pytania. Zapraszamy!

 

Adres wydarzenia https://www.youtube.com/live/KpTO8cPC6UA?si=P2fqzIgjEn6wwTAu

 

Data: 12.10.2023 r. godzina 15:00

 

Masz trudności w szkole? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie reguł pisowni to dla Ciebie duży kłopot?  A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u Twojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.

Jak się o tym przekonać? Idealną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksjiorganizowany w dniach 5-10.10.2023r. Udział nic nie kosztuje, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Wypełnienie testu zajmuje około 10-15 minut, a uczestnik od razu pozna swój rezultat. Będzie nim wyrażone w procentach prawdopodobieństwo , że masz dysleksję wraz z komentarzem wskazującym na Twoje trudności oraz podpowiadającym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastępuje wizyty w poradni, ale może być sygnałem do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie trzeba się obawiać ani wstydzić. U wielu znanych osób stwierdzono to zaburzenie i ich przykład pokazuje, że nie przeszkodziło im w odniesieniu sukcesu.

Wielu uczniów zbyt późno dowiaduje się, że mogą mieć dysleksję. Z tego powodu osiągają między innymi gorsze rezultaty na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ podlegają ocenie na zasadach jednakowych z ogółem uczniów - mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. - Ogólnopolski Test Dysleksji pomoże zapobiec takim sytuacjom.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wszystkie informacje znajdziesz na: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/

Ogólnopolski Test Dysleksji skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy podstawówki wzwyż). W sytuacji, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, rekomendujemy, aby test był wypełniany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy portalu edukacyjnego Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiegofundacji Instytut Edukacji Pozytywnej oraz fundacji Kopalnia Pomysłów. Test odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Szczegóły wydarzenia znajdziesz na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.

Z poważaniem,
Zespół Zday.pl

Ważna informacja dla Rodziców!
Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Osinie zaprasza wszystkich Rodziców na darmowe szkolenia: "Wracamy do równowagi". Zostały one umieszczone dla Państwa na specjalnie przygotowanej platformie Strefa Edukacji VULCAN. Aby rodzic mógł rozpocząć korzystanie z umieszczonych tam szkoleń powinien zarejestrować się za pomocą otrzymanego od wychowawcy specjalnego kodu. Instrukcja dla rodziców