Aktualności - Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Osinie

Przejdź do treści

EKO – LEKCJE

Dnia 22.05.2019r. uczniowie klasy 1b i 2a SP uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, które odbyły się w Regionalnym Zakładzie Gospodarowania Odpadami w Słajsinie.
Kamila Wójcik | 24/5/2019

Kalendarze i zegary – obliczenia i pomiary

W piątek , 10 maja uczniowie klasy I a doskonalili umiejętność posługiwania się kalendarzem i zegarem. Odczytywali i wskazywali pełne godziny na modelach zegarów oraz uzupełniali przygotowane karty pracy dotyczące obliczeń czasowych. Posługując się kartkami z kalendarza , porządkowali i zapisywali daty na różne sposoby.
Katarzyna Paczkowska | 20/5/2019

Spotkanie autorskie z historią w tle

14 maja tego roku uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum mieli okazję wziąć udział w spotkaniu autorskim z panem Piotrem Słomskim, dziennikarzem i autorem książki: „Do zobaczenia, kasztanku”. Głównym celem spotkania, zorganizowanego przez kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Osinie pana Krzysztofa Góreckiego, było zaprezentowanie wyżej wymienionej książki.
Ewelina Wszelaki | 20/5/2019

Muzyczna wyprawa

W piękny, wtorkowy dzień, uczniowie klas szóstej i siódmej wzięli udział w wycieczce do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Wyjazd ten odbył się w ramach programu „Limuzy(n)ką do Filfarmonii w Szczecinie”. Program ten jest skierowany do szkół o utrudnionym dostępie do ośrodków kultury w ramach promocji wydarzeń kulturalnych.
Ewelina Wszelaki | 20/5/2019

Konkurs na najciekawszą grę rozstrzygnięty!

ozstrzygnęliśmy konkurs na najciekawszą grę planszową, którą uczniowie wykonywali podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Kilka zespołów uczniowskich zaprezentowało swoją grę przed komisją, w skład której weszli: p. Wiesława Staszak, p. Marcin Różalski oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Emilia Wawreńczuk.
Renata Langner, Ewelina Kazimierczak, Marcin Różalski | 20/5/2019

Bohaterowie wysyłają podziękowania

Na początku tego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON. Celem akcji jest wyrażenie pamięci o poświęceniu powstańców warszawskich oraz podziękowanie walczącym za ich trud w ciężkich wojennych czasach.
Ewelina Wszelaki | 20/5/2019
Wróć do spisu treści