09/2021

Przejdź do treści

PAMIĘTAMY O NASZYCH CHŁOPCACH

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy szkoły, o urodzinach lub imieninach.
Dzień 30 września jest dniem szczególnym. Wszyscy chłopcy, starsi i młodsi mają swoje święto – Dzień Chłopaka.
W tym dniu w klasie 1 a chłopcy musieli przejść kilka prób , aby otrzymać miano „Super Chłopców” . A były to :

Przyjaciele klimatu

W klasie 3a została przeprowadzona lekcja pt. „Przyjaciele klimatu” z wykorzystaniem materiałów przygotowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, której celem było wzmacnianie postaw ekologicznych wśród dzieci.
Renata Jarema | 30/9/2021

Ogólnopolski projekt edukacyjny „ Z ekologią na Ty”

Klasa 2a w bieżącym roku szkolnym przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „ Z ekologią na Ty”.Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 (wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach; rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne).
Kamila Wójcik | 30/9/2021

Znaki drogowe i ich znaczenie

Droga poznawania pojęć wymaga często wyjścia poza teren szkoły celem umożliwienia dzieciom obserwacji otoczenia społecznego, a niekiedy działania w nim. Uczniowie zwykle nie zdają sobie sprawy, że ta przyjemna forma zajęć jaką jest wycieczka jest również nauką i to nawet bardziej wartościową niż zajęcia w szkolnych ławkach.
Kamila Wójcik | 25/9/2021
Szkoła Podstawowa
im. Bronisława Malinowskiego w Osinie
Osina 54, 72-221 Osina
sekretariat@sposina.pl
+48 91 39 103 80
Wróć do spisu treści